CARION (Jean)

Lot 18
Estimation :
300 - 400 EUR
CARION (Jean)
Chronicorum Libellus, maximas quasque res gestas, ab initio mundi, apto ordine complectens : ita ut annorum ratio, ac praecipuae vicissitudines, quae in regna, in religionem, & in alias res magnas incidunt, quàm rectissimè cognosci ac observari querant. Apud Ioannem Foucherium, [Paris, Jean Foucher], 1543. Petit in-8°. Reliure du dix-neuvième siècle, cart. papier, étiquette au dos. Édition illustrée d'un bois gravé non signé au feuillet 5 Adam et Eve. Mouillures anciennes